İçeriğe geç

Yeni gelişmeler ve sitemle ilgili birkaç istatistik

Son Güncellenme tarihi 26 Haziran Salı, 2018

Öncelikle siz bütün takipçilerime, siteme gösterdiğiniz yoğun ilgiye teşekkür ederek yazıma başlamak istiyorum. Biraz klasik olacak belki ama; siz olmasanız, bu kadarını gerçekten başarmam imkansız olurdu.

Blog yazmaya başladığım ilk günlerde, daha çok kişiye ulaşmak ve daha çok şey başarmak hedeflerim vardı. Sürekli yazıyordum fakat okuyucu sayım, bir elin parmaklarını geçmiyordu. Çok fazla konuda yazıyordum ve istikrarlı da değildim.
Zamanla, tam olarak ne yazmam gerektiğini ve nelere yoğunlaşmam gerektiğini kavradım ve blogumu oluşturdum. Blogumda çeviri çalışmalarımı ve mizah temalı hayat tespitlerimi paylaşıyordum. Tam her şey rayına girdi derken, alan adım ve hesabım sebepsizce askıya alındı ve en başa döndüm. 2013 yılının son günlerinde de bu websitesini açtım. Açtım ancak, her şeye yeniden başlamanın heyecanı ve telaşı vardı üzerimde. Yazılarımın ne yazık ki hiçbirini kurtaramadım ama, projelerimi olduğu gibi bu siteye taşıdım ve yenilerini eklemeye başladım… Ve derken bugüne kadar geldim.

Yazımı yazdığım an itibariyle geçerli olan birkaç istatistiği sizlerle paylaşayım:

  • Toplam ziyaretçi: 105097
  • Günlük ortalama ziyaretçi sayısı: 124
  • Toplam haber görüntüleme: 57834
  • Toplam dosya indirme: 7325

Rakamlar da gösteriyor ki kesinlikle iyi yoldayım, ve daha yapmam gereken çok şey var.

Nisan ayının sonlarındayız ve geriye doğru gidecek olursak henüz bu yıl içinde:

Bu yıl içinde sitemin tasarımında da ufak düzenlemeler yaptık; sayfa dolaşımını daha kolay hale getirdik, haber detay sayfasını sadeleştirdik ve dosya indirme sayfasını daha gelişmiş bir arayüz ile yeniledik.

Zaman ilerledikçe, daha çok proje ve daha çok yenilikle ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

 6,936 total views,  1 views today

Yayınlandığı kategori:Benden haberler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir