İçeriğe geç

Twitter söyleşimizi düzenledik!

Son Güncellenme tarihi 26 Haziran Salı, 2018

Uzun zamandır, en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Twitter konusunda bilgi vermek amacıyla internet üzerinden bir konferans düzenlemeyi planlıyordum. Bu hedefime nihayet 5 Nisan Cumartesi akşamı ulaştım…

Twitter’ı görme engellilere tanıtmak, ek uygulamalar kullanarak hiçbir zorluk çekmeden yapabileceklerini anlatmak düşüncesiyle toplantıya başladık.

Sırasıyla; Twitter’ın doğuş hikayesinden başlayarak, nasıl yol katettiğini, başarı hikayesini, Twitter’da neler yapılabileceğini, Twitter dilinde kullanılan terimleri, Twitter profili oluşturmayı, profili güncellemeyi, trendleri, tweet göndermek ve içerik paylaşmayı elimden geldiğince açıklamaya çalıştım. Ve yine bu konuda gelen her türlü soruyu cevapladım.

Twitter’ın detaylı tanımını yapıp bütün soruları da cevaplandırdıktan sonra ek uygulamalarla Twitter kullanımından bahsettim. Biz görme engellilerin Twitter kullanımını oldukça kolaylaştıran Chicken Nugget‘ı tanıtıp bu uygulama ile ilgili bütün soruları cevaplandırdım.

Son olarak; Twitter’ı ana kaynak gözeterek bir ses arşivi oluşturma projemiz olan Her şeyi kaydet‘ten bahsedip katılımcılardan katkılarını rica ettim.

Bu faydalı toplantımıza katılamayan kişileri düşünerek bir de kayıt hazırladık;

Bu bağlantı‘ya tıklayarak kaydımızı edinebilir ve dinleyebilirsiniz.

Bütün katılımcılara zamanlarını ayırdıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca, toplantı ortamını hazırlayan, bütün konuşmaları kaydedip gerekli düzenlemeleri yapan Salih Eroğul ağabeyime ayrıca teşekkür ediyorum.

 11,364 total views,  1 views today

Yayınlandığı kategori:Benden haberler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir