İçeriğe geç

Spotify sayesinde keşfettiğim 16 şarkıcı ve grup

Benim gibi yeni şarkılar keşfetmeyi sevenleri şöyle alalım. Bu yazımda Spotify sayesinde keşfettiğim ve sürekli dinlediğim 16 şarkıcı ve grubu sizlere tanıtacağım. Listemdeki isimler tahmin edeceğiniz gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden. Gana’dan tutun, İzlanda’ya kadar. Konuya girmeden önce dilerseniz listemdeki isimleri nasıl keşfettiğimden de kısaca bahsedeyim.

2015 yılında Spotify kullanmaya başladım. Önceleri farklı radyolardan şarkılar keşfedip, bu şarkıları Shazam ile buluyordum. Spotify’a katıldıktan sonra her şey çok daha kolay oldu. Hazır listeleri dinledim ve kendim de çeşitli türlerde aramalar yapıp yeni listeler ve şarkılar buldum. Bununla bağlantılı olarak Spotify’ın bana önerdiği şarkılar da çeşitlenmeye başladı. Aynı liste içinde hit olan,, nispeten daha eski ancak pek bilinmeyen ve yeni çıkan bir şarkıyı bir arada bulabiliyordum. Her hafta, haftalık keşif ve yeni müzik radarı listelerimi özenle dinleyip, aralarında beğendiğim şarkıları bir araya topladım. Başka listelerden ve tabii takip ettiğim arkadaşlarımın dinledikleri arasından da kitaplığıma eklediğim çok fazla şarkı oldu. Bu tarz bir listeyi uzun zamandır yapmayı düşünüyordum ama listeye kimleri koyacağım konusunda çok kararsızdım. Nihayet, yüzden fazla isim arasından 16 tanesini seçtim. Bu yazıda hepsini sizlere kısaca tanıtıp, şarkılarından birer tane paylaşacağım. Hazırsanız başlayalım.

Kensington

2005 yılında kurulan Utrecht, Hollanda’lı bir rock grubu. Üyeleri Casper Starreveld, Eloi Youssef, Niles Vandenberg ve Jan Haker. Kensington’u 2016’nın sonlarında tanıdım. 2016 çıkışlı Control albümlerinin 6 numaralı şarkısı Sorry… Bu şarkıyı ilk duyduğumda gerçekten çok etkilenmiştim. Sesleri ve tarzları oldukça farklı. Sorry öyle beğenildi ki, ünlü Hollandalı DJ Armin van Buuren bu hüzünlü şarkının remixini yaptı. Ama ben burada farklı bir şarkılarını paylaşacağım. Çünkü sorry, öyle her zaman dinlenebilecek bir şarkı değil.

Listemdeki bir sonraki isim için ilişkili yazılar başlığının altındaki numaralara tıklayarak, sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

 64,837 total views,  58 views today

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Yayınlandığı kategori:Müzik

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir