İçeriğe geç

Sennheiser kulaklık garanti deneyimi: Bu kadarını gerçekten beklemiyordum

Geçen yılın kasım ayında Amazon’dan aldığım Sennheiser CX300-II Precision marka kulaklığım bir süre önce bozulmuştu. Her ne kadar Sennheiser’in sorunsuz ürün değişimi yaptığını okumuş olsam da, yedekte başka bir kulaklığım daha olduğu için süreci başlatmayı her seferinde erteliyordum. Nihayet geçen hafta ürün değişimi için başvurmaya karar verdim. Bu yazımda söz konusu ürün değişimi sürecimden bahsedeceğim.

Sennheiser’in Cx300-II modeli zamanında gerçekten çok sattı. Çeşitli alışveriş sitelerinde hala satılıyor ama yenileri artık üretilmiyor. Bu kulaklığı kullananların neredeyse hepsi olumlu yorumlar yaptığı için bir tane de ben edinmeye karar vermiştim. Amazon’da da büyük bir indirim yakalayınca hemen sipariş verdim. Kulaklığı kullanmaya başladığım ilk dakikadan itibaren kendisine kanım ısındı. Kulak içi bir kulaklık olmasına rağmen hafif yapısı sayesinde uzun süre müzik dinledikten sonra bile kulağı hiç yormuyordu.

Yukarıda da yazdığım gibi, bir süre önce bu güzel kulaklık bozuldu. Sol taraftan ses gelmemeye başlamıştı. Ben de çaresiz bir şekilde diğer kulaklığımı kullanmaya başladım. Ürün değişimi konusunda çeşitli rehberler vardı ama başvurmayı bir süre için ertelemiştim. Eğer başka bir kulaklığım olmasaydı çok daha çabuk harekete geçebilirdim.

Ürün değişimi öncesi

Sennheiser Türkiye internet sayfasına girip, canlı destek bölümünden bir temsilciye bağlandım. Tensilci, arızalı ürünü karşı ödemeli bir şekilde faturasıyla birlikte kendilerine kargolamamı istedi. Ancak ürünün faturası elimde yoktu. Eğer ulaşabilirseniz, faturanın elektronik kaydını da yazdırarak bize gönderebilirsiniz dediğinde ise Amazon’da ürünün faturasını aramaya başladım.

Amazon web sayfasında Siparişler bölümüne girdiğinizde, bütün geçmiş siparişlerinizi ve ürünlerin faturalarını görüntüleyebiliyorsunuz. Kulaklık siparişimin faturasını buldum ve yazdırdım. Ürün değişimi için ürünün kendisi ve faturasının dışında, ürünün arıza sebebini ve iletişim bilgilerinizi de Sennheiser’a göndermeniz gerekiyor. Bütün bu bilgileri de ayrı olarak yazıp, Yurtiçi kargo mobil uygulamasından adresime kurye çağırdım. Aynı gün öğleden sonra adresime ulaşıp hazırladıım paketi teslim aldılar. Akşam saatlerinde de gönderi takip numaram, uygulamaya bildirim olarak geldi. Süreç, tahmin ettiğimden çok daha kolay başlamıştı.

Değişim süreci

Yazıştığım temsilci, değişim sürecinin ortalama 20 gün sürdüğünü, ancak Sennheiser’ın genelde bütün prosedürleri 5 gün içinde tamamlayıp yeni ürünü gönderdiğini söylemişti. Sürecin bir sonraki hafta tamamlanmasını beklerken, ertesi gün telefonuma bir mesaj geldi. CX300-II modelinin artık stoklarında kalmadığını, dilersem daha üst bir model olan CX300S kulaklığı değişim kapsamında gönderebileceklerini yazmışlar, bir de irtibat telefonu eklemişler.

Yazılı numarayı aradığımda Söz konusu ürünü değişim kapsamında isteyip istemediğimi sordular. Ben de kabul ettim tabii. O günün akşamı yine Yurtiçi kargo uygulamasına bildirim geldi. Gönderilen kargonun takip bilgileri yazıyordu. Ertesi gün öğleden sonra yeni ürün elime ulaştı.

Sennheiser CX300S

CX300-II modelinden farklı olarak bu kulaklığın kablosu bbiraz daha kalın ve mikrofonlu. Bu kulaklığı da uzun süre kullanabileceğimi düşünüyorum. zira gerçekten çok dayanıklı görünüyor.

Süreç değerlendirmesi

Bu tür yazılar, aslında genelde olumsuz bir deneyimin ardından, yaşanan maduriyeti herkes duysun ve ona göre seçim yapsın diye yazılır. Ben ise Sennheiser’ın hep okuduğum, ürününün arkasında durma prensibini bizzat deneyimleyip son derece memnun kaldığım için; böyle bir süreci bütün okuyucularımla paylaşmak istedim. Sennheiser kulaklıkların, sıradan kulaklıklara göre biraz daha pahalı olduğu hepimizin malumu. Ancak bu politikaları sebebiyle takdirimi kazandılar.

 13,178 total views,  3 views today

Yayınlandığı kategori:Teknoloji

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir