İçeriğe geç

Projelerim

Projelerim sayfama hoş geldiniz!

Bu sayfada, çevirilerini yaptığım yazılımlar ve katkıda bulunduğum çalışmalar ile ilgili bütün bilgilere, indirme bağlantılarına ve ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Sitemde yer verdiğim erişilebilir yazılımlar

NVDA ekran okuyucusu ve TWBlue Twitter istemcisi ile ilgili bütün detayları bulabileceğiniz sayfalar hazırladım. Bu sayfalarda ayrıca en güncel indirme bağlantılarına da ulaşabileceksiniz.

Çeviri çalışmalarım

Yaklaşık 5 yıl boyunca Skype için Türkçe JAWS scriptlerinin çevirilerini yaptım. Şu aralar Android için pano yönetimi uygulaması olan ve kopyalama/yapıştırma işlemlerini oldukça kolaylaştıran Universal Copy uygulamasının, bazı Firefox yardım makalelerinin, WordPress temaları ve eklentilerinin çevirisini yapıyorum.

Bireysel olarak yürüttüğüm çalışmalar

2012 yılının sonlarında kurduğum Skype-Türkçe eposta grubunu 4 yıl boyunca yönettim. Grubumuzda Skype ve erişilebilirlik konularında bilgi alışverişinde bulunduk.

25.12.2016 itibariyle Skype Türkçe grubunu yenileyerek, Yeni sekme teknoloji grubunu oluşturdum. Bu grupta Bulut hizmetleri, iletişim ağları, internet tarayıcıları, müzik hizmetleri ve sosyal ağlar konularında paylaşımlar yapılıyor.
Yeni Sekme e-posta grubu

Sitemde ve iTunes üzerinde podcast yayınlıyorum. İlgi duyduğum her konuda bir yandan yazarken, bir yandan da podcast içeriklerimle daha çok takipçiye ulaşmayı hedefliyorum.
Podcast

Ses kaydı yapmak hobilerimden biri. Çeşitli ortamlardan kayıtlar yaparak, bu kayıtları sitemde yayınlıyorum.
Ses kayıtlarım

Katkıda bulunduğum çalışmalar

Engelsiz Android projesinin yöneticilerinden biriyim. Proje kapsamında oluşturulan websitesi ve sosyal medya hesaplarında moderatörlük yapıyorum. Android uygulama geliştiricilerine ulaşıp, uygulamalarıyla ilgili geri bildirimde bulunuyorum.

SwiftKey VIP topluluğunda VİP katılımcıyım. Android için SwiftKey klavye ile ilgili aktif geri bildirimde bulunuyorum.

Sizin için yapabileceklerim

Bir akıllı telefon almak istiyor, ancak kararsızsanız; istediğiniz özelliklere en uygun telefonu sizin için bulabilirim
Akıllı telefon önerisi isteyin formu

Sizi podcast’ime konuk edebilirim, ya da projeniz için bir tanıtım yazısı hazırlayabilirim. Tanıtım yazılarınızı inceleyip düzenleme önerebilirim, kısa sürede çeviri yapabilirim

Kişisel websitesi, e-ticaret sitesi, Android uygulaması, website güvenlik ve optimizasyon çalışması, profesyonel logo/grafik çalışması, profesyonel sanal kimlik, e-posta imzası gibi ihtiyaçlarınız için sizlere destek verebilirim.

Bütün bu çalışmalarım hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için, iletişim sayfamdan ve sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşabilirsiniz.