İçeriğe geç

Oyuncu değilim ama oyuncu kulaklığı aldım: Rampage RM-K7 mikrofonlu kulaklık incelemesi ve mikrofon testi

Çevrim içi etkinlik ve toplantılara daha sık katılmaya başladığım şu günlerde, kullandığım Samson marka podcast mikrofonunun yetersiz kaldığını farkettim ve bir adet mikrofonlu kulaklık edinmeye karar verdim. Bu yazımda, kullanmaya başladığım Rampage RM-K7 Magnific model kulaklık hakkında kısa bir bilgi verip, yazının sonunda bir de mikrofon testi paylaşacağım.

Oyuncular için

Segment bilgisayar güvencesiyle Türkiye’de satılan Rampage marka kulaklıklar, oyuncular için özel olarak yapılıyor. Firmanın ürün yelpazesinde her bütçeye uygun oyuncu ekipmanlarının yer aldığını da ekleyeyim. Ben de bir süre araştırdıktan sonra Rampage marka bir kulaklık edinmeye karar verdim. İlginçtir, neredeyse her kulaklıkları için oldukça iyi yorumlar yapılıyor. Peki, kulaklıkları gerçekten anlatıldığı kadar iyi mi? gelin birlikte bakalım…

Beklediğimden daha büyük ve ağır

Rampage RM-K7 Magnific USB kulaklık ve mikrofon

Oyuncu kulaklıklarının büyük ve ağır olduğunu çoğu kez duymuştum ama bunu bizzat deneyimlemiş oldum. Kulaklık yaklaşık 400 gram ağırlığında. Kulağınızı çevreleyen bölgede kaliteli süngerler kullanılmış. Ayrıca kafa bandında da, bandın doğrudan kafaya temas etmesini önlemek amacıyla bir sünger katmanı var. Bu detayı gerçekten çok beğendim, çünkü kafa bantlı bir kulaklığı uzun süre taktıktan sonra, kafamın üzerinde kafa bandının şeklinin çıkmasından hiç hoşlanmıyorum. Kulaklığı taktığınızda, kulak yastıkları kulağınızı tamamen kaplıyor ve kısmen de olsa bir ses izolasyonu sağlıyor. Kulaklığın mikrofonu sol tarafta ve oldukça sağlam bir şekilde kulaklığa tutturulmuş.

Kablosu kaliteli ve sağlam görünüyor

Yaklaşık 2 metre uzunluğunda olan kablo, oluşabilecek kırılmalara karşı koruma sağlayan özel kaplamaya sahip. Bu haliyle benim zor koşullarıma uzun süre dayanabileceği hissini veriyor. Bu arada hemen ekleyeyim, Rampage RM-K7 USB’den çalışan bir kulaklık. Kablonun ortasında bir de kumanda yer alıyor. Sesi ve mikrofonu açıp kapatma düğmesi ile birlikte, aydınlatmayı açıp kapatan bir düğme yer alıyor. Sesi açıp kısan bir ibrenin de kumandada yer aldığını ekleyeyim.

Ses performansı beklediğimden daha kötü

7.1 Surround ses sistemine sahip bu kulaklıktan beklediğim ses performansını alamadım diyebilirim. Ama bu fiyata daha iyisi de olamazdı sanki. 50mm hoparlör çapına sahip olduğu için, müziklerdeki detayları yakalayabiliyorsunuz. Oyunlar için yorum yapamayacağım ne yazık ki.

Mikrofonu beğendim

Aşağıda bir mikrofon testi videosu paylaşacağım ama, mikrofonu gerçekten beğendiğimi söylemeliyim. Yalnız, dikkat etmeniz gereken ufak bir detay var. Kulaklıktaki sesin mikrofona gitmesini önlemek için, kulaklığın ses seviyesini çok fazla yükseltmeyin. Ses kontrolünü bilgisayardan yapmanız daha yerinde olacaktır.

Teknik özellikler

Bağlantı Arabirimi: USB
Ses Kanalı: Sanal 7.1 Surround
Çalışma Voltajı: 5V
Empedans: 20 Ohm
Frekans cevabı: 20 Hz – 20KHz
Güç: 15mW
Hoparlör Çapı: 50mm
Hassasiyet: 117 DB
Kablo Uzunluğu: 2m
Mikrofon Empedansı: 2.2 KOhm
Mikrofon Frekans Yanıtı: 50Hz – 50KHz
Mikrofon Hassasiyeti: -36DB
Ağırlık: 380g
Özellik: Gürültü Önleme Destekli Mikrofon

Kaynak: rampage.com.tr

Mikrofon testi

Yorumum

Bu kulaklığı, mikrofonu için tercih ederseniz doğru bir seçim yapmış olacaksınız. Aynı markanın K5 modelinde de oldukça kaliteli bir mikrofon olduğunu söyleyebilirim. Alacaklara şimdiden hayırlı olsun.

 16,296 total views,  13 views today

Kategori:Teknoloji

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.