İçeriğe geç

Müzik yolculuğumda yeni bir sayfa: Triple

Müzik yolculuğumda yepyeni bir sayfa olan Triple’ı sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyorum! Triple, yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalıştığımız şarkılar arasından seçtiğim3 adet birbirinden güzel şarkıdan oluşuyor.

Geçen yıl önce Good Old Days single, daha sonra da Hello 27 EP çalışmalarımı yayınlayıp en büyük hayallerimden birini gerçekleştirdim. Çok olumlu yorumlar ve beni daha iyisini yapmak konusunda cesaretlendiren bir dolu yapıcı eleştiri aldım. Hello 27’yi yayınlayıp bu keyifli yolculuğun nasıl yönleneceğini heyecanla izlerken; temmuz ayından itibaren yeni müzikler yapmaya tekrar başladım. Amacım, tarzımı net olarak ortaya çıkarmak ve her zaman olduğu gibi birbirinden çok farklı kulvarlarda değerlendirebileceğimiz enstrümanları harmanlayıp, Stereo Stickman dergisinde Rebecca Cullen’in benim çalışmalarımı yorumlamak için kullandığı Kunduz’s sound kavramını iyice yerleştirmekti. Bildiğiniz gibi Hello (Don’t give up) şarkısında flüt ve saksafonu canlı bir house ritimde bir araya getirirken, Explorer’da ise telli ve yaylı çalgıları hafif bir EDM konseptinde buluşturdum.

Triple’ın içinde neler var

Triple’da sırasıyla Momentum, All Over Again ve Flavour parçaları yer alıyor.

Momentum, özünde 80’ler, 90’lar ve günümüzden esintiler barındıran oldukça hareketli bir şarkı. 90’ların Eurodance kültürünü anımsatan bir başlangıçla dinleyiciyi harekete geçiren Momentum, ilerleyen saniyelerde gücünü daha da arttırarak yaylılara da yer açıyor. Vokal dokunuşlarını da dahil ettikten sonra artık şarkının imzası olan retro melodi öne çıkıyor. Çeşitli formatlarda bütün kanalları hem ayrı ayrı, hem de bir arada dinleyebileceğiniz bu şarkıyı, egzersizlerinize keyif katmak için özenle hazırladım.

‘All Over Again’ ile oldukça farklı bir tarzı deneyimlediğimi düşünüyorum. Öne çıkan şarkı olarak seçmemdeki en önemli sebep de bu. Baştan sona duygusal ilerleyen şarkıda sakin bir ritme piano ve EDM elementleri eşlik ediyor. Hayatın koşuşturmacasında biraz olsun sevdiklerimizi anımsamak ve onlarla zaman geçirmek her zaman daha iyi hissettirir. Mutlu ve romantik anlara eşlik eden bu şarkıyı her şeye sil baştan başlamak ve canımı sıkan ne varsa unutmak istediğim anlardan birinde hazırladım.

Sıkı takipçilerim bilirler. Neredeyse 2 yıldır Afrobeat tarzına çok sempati duymaya başladım. Bu tarza kendimden de bir şeyler katarak bir şarkı hazırlama fikrimi Nijerya’da yaşayan dostum Victor Lance ile paylaştım ve birlikte mükemmel bir çalışmaya imza attığımızı gururla söyleyebilirim. ‘Flavour’ bilindik bir Afrobeat örneğiyle başlayıp sıcacık bir flüt melodisiyle bambaşka bir hale bürünüyor. İlerleyen saniyelerde tarz Afrobeat’ten EDM’e geçiş yapıyor ancak sonrasında her iki tarzı da harmanlamayı başarıyoruz.

Bu arada Victor’dan bu şarkı, birlikte yaptığımız diğer düzenlemeler ve kendi günlük yaşantısıyla alakalı bir röportajın sözünü de aldım. İlerleyen yazılarımda bu röportaja yer vermek için sabırsızlanıyorum.

Desteğinize ihtiyacım var

desteğiniz, daha çok harika müzikler yapmama ve dünyadaki daha fazla insanla işbirliği yapmama yardımcı olacak. Triple her yerde. Lütfen favori hizmetinizden dinleyin ve satın alın. Her bir dinlemeniz benim için çok değerli ve daha çok dinleyiciye ulaşmamı sağlayacak.

Triple’da en çok hangi şarkıyı beğendiniz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında paylaşın.

 14,897 total views,  3 views today

Kategori:Benden haberlerMüzik

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir