İçeriğe geç

Kendimde değiştirmek istediğim küçük şeyler

Son Güncellenme tarihi 11 Mart Pazartesi, 2019

Zaman zaman ben de unutuyorum. Burası benim bloğum ve kendimle ilgili daha çok bir şeyler yazmam gerekiyor. Bunu son zamanlarda daha sık yapmaya başladım. Çok daha iyi hissettiğimi söyleyebilirim. Bir şeyler yazmak ve yazdıklarımın kalıcı olacak olması mükemmel bir şey. Tabii aralıklarla blog için yapmam gereken ödemeleri unutmazsam 🙂

Sevdiğiniz şeyler için cebinizden para çıktığında hiçbir şekilde üzülmeyin. Tabii ipin ucunu da kaçırmayın. Zaman zaman bu konuda biraz sorumsuz davrandığımı düşünüyorum açık olmak gerekirse. Böyle bir başlangıç yaptım çünkü, kendimde değiştirmek istediğim küçük şeyleri yazacağım bu kez. Kredi kartı ekstreme baktığım zaman küçük harcamalar görüyorum ve bu durum her ay eksiksiz tekrarlıyor. Beğendiğim bir uygulamanın varsa reklamsız versiyonunu satın almak, çevrim içi olarak birçok küçük harcama yapmak ve elektronik eşyalar için gereğinden fazla para harcamak… Bu konularda biraz daha dikkatli olmam gerekiyor.

Bir fıkra anlatıyorsam, herkesten çok ben gülüyorum

Biliyorum yalnız değilim. . Hatta şu anda okuyup ‘Bana da böyle oluyor’ diyenler mutlaka vardır. Amaç yanımdaki insanları biraz güldürmekken, hepsinden çok kendim gülüyorum. Beni çok da rahatsız etmiyor hani, ama şakanın kalitesiyle alakalı olarak bazen de yalnız başıma güldüğümde birden içerisi buz kesiyor, ben ise terlemeye başlıyorum.

Gürültüden hiç hoşlanmıyorum

Kim sever ki dediğinizi duyuyorum. Susun bakayım! Gürültüyü seven birini henüz tanımadım. Ama burada durum farklı. Bir işe bütün dikkatimi vermişken, normalde müsamaha gösterebileceğim bir gürültü bile çekilmez oluyor ve gereksiz bir şekilde geriliyorum. Bu konuyu biraz araştırdığımda, özellikle bilgisayar ve telefon ile çok fazla vakit geçirmenin olumsuz etkilerinden sıklıkla bahsedildiğini okudum. Zaman zaman bu aletlerden uzaklaşıp, kulağımızın daha farklı sesler duymasını sağlamamız gerekiyormuş. Bunun için de farklı yerlere gitmek, biraz ruhumuzu ve bedenimizi rahatlatmak gerekiyor. Ama her seferinde, yatakta vakit geçirmeyi hep daha cazip buluyorum.

Başkalarına bildiğim konuda bir şeyler anlatırken her şeyi birbirine karıştırıyorum

Çok iyi bildiğim bir konu olsa bile, anlatmam gereken şeylerin sırasını karıştırıyorum. Birkaç dakika içinde anlatmam gereken şeyi iyice uzattığımı farkedince, karşımdakinin neler düşündüğünü aklımdan geçirip tedirgin oluyorum.
Aslında çok daha basit cümleler seçip bildiklerimi anlatmam gerektiği hep sonradan aklıma geliyor. Bu konuda yazmam gerekiyorsa biraz daha iyi durumda olduğumu söylemeliyim. Daha çok okumam, daha çok konuşmam gerekiyor.

Bir filmi sonuna kadar pürdikkat nasıl izliyorsunuz?

İtiraf ediyorum, hayatım boyunca sonuna kadar izlediğim film sayısı çok az. Ailecek izlediğimiz filmleri saymazsak tabii. Tamam diyorum, izlemeye karar veriyorum ama bir şeyler sürekli dikkatimi dağıtıyor. Yüzlerce film izleyip, takip ettiği belirli diziler olan insanlara çok özeniyorum. İşte bu yüzden sinema bilgim çok zayıf. Bilgi yarışmalarında sinema sorusu çıktığında derin bir iç çekmem de hep bu yüzden. Ben ne bileyim kim almış o ödülü…

Köpeklerle aramı düzeltmek istiyorum

Aslında köpekler çok sevimli hayvanlar. Bana göre özellikle de küçük köpekler. İnsanlara olan yakınlıklarını da köpek sahiplerinden çok kez duydum. Ama her köpek havlaması beni neden tedirgin eder hala anlamış değilim. Birkaç gün boyunca aralıksız köpek seversem, bu durumu düzelteceğimi düşünüyorum. Aslında hiç de korkulacak hayvanlar değiller. Bir sokak köpeğini sevmekten de hiç iğrenmem. Ama havlamayın gözünüzü seveyim 🙂

Siz kendinizde neleri değiştirmek istiyorsunuz?

Yorumlar bölümü emrinize amadedir kıymetli okuyucularım. Dökün içinizi.

 13,058 total views,  1 views today

Yayınlandığı kategori:Kişisel yazılarım

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir