İçeriğe geç

Geri Dönüyorum

Nasıl giriş yapayım, nereden başlayayım bilmiyorum. Bir yaz daha bitti diyerek üzüleyim mi, sıcaklardan kurtulduk da biraz nefes aldık diye sevineyim mi? Bir süredir her şeye küstüğüm kadar buralara da küstüm. Kendime yabancılaştıkça kendime ait olan her şeyden kaçtım. Neler oldu, neler bitti diye uzun uzun anlatmanın da ne yeri ne de zamanı şimdi…

Aklıma geldikçe şöyle bir dönüp bakıyordum. Bir şeyler hala daha canlı, hala ciddi anlamda okunuyorum ve bu bana gerçekten çok güzel hissettiriyor. Tam ON AY sonra ilk yazımı yazıyorum ve çok heyecanlıyım. Bu yazıyı bir geçiş yazısı olarak düşünüp, çok fazla da üstünde durmazsam / durmazsak çok güzel olacak. Çünkü kendine dönmek, eve dönmek biraz sancılı olabiliyor bazen.

Sancı dediğime de bakmayın. Sadece birkaç ay öncesinden başlayarak kendime dönüşüm o kadar hızlı oldu ki… Yeni yaşım güzelliğiyle beraber geldi. Sıcacık bir eli tutup bütün yorgunluklarımdan arındım. Yepyeni bir yolda hiç korkmadan yürümeye başladım. Üzerimdeki bütün ağırlıkları attım ve derin bir nefes aldım. Zor günlerin, zor zamanların en güzel tarafı da; hiçbir zaman sonuna kadar sürmeyecek olması bence. Bu zor zamanlar, neyi yapıp neyi yapmayacağını da öğretiyor insana. En çok da olgunlaştırıyor. Varlığına, varlığımıza, hissettiklerime ve hissettirdiklerine her zaman şükrediyorum.

Şimdi tekrar yazmaya başlamak için kısa bir zamana ihtiyacım var. Bir dolu temizlik yapacağım. En son uğradığımdan şu ana kadar bakımsızlıktan harabeye dönmüş buralar. Bakın, konuşurken sesim de yankı yapıyor.

Buralarda gezinirken dikkat edin, yolun ortasına kabloları öylece serdim. Sakın basmayın 🙂

 12,104 total views,  12 views today

Kategori:Kişisel yazılarım

4 Yorum

 1. Tekrar hoş geldin sevgili dostum. Yazılarını özlemiştik. Bizleri çok fazla mahrum bırakma.

 2. Nikos Nikos

  Arkadaşım, Senden bir şeyler okumak her zaman çok eğlenceli oluyor. Bu kadar ara vermiş olmana neden olan ne varsa çok üzgünüm. Ayrıca geri döndüğüne de çok sevindim. Tuttuğun elin sahibi güzel hanımefendiye de benim adıma içten dileklerimi ilet lütfen. Tanrım size hep daha çok mutluluk versin. Umarım cümlelerim yeterince anlaşılır oldu. Kendine ve ona çok iyi bak.

  • Ceren Ceren

   Sevgili Nikos, benden de sana selam. Güzel dileklerin için teşekkür ederiz. Bu sevgi yolculuğunda hiç eksilmeden, hep beraber olmak umuduyla hoşçakal.

   • Nikos Nikos

    Biliyorsun ki eğer iki kalp de doğru yöne doğru gidiyorsa sevgi hiçbir zaman azalmaz. Sizin için iyi şeyler dileyip hepsinin gerçek olduğunu duymayı bekleyeceğim. Tekrar mutluluk ve sağlık diliyorum. Beni cevap vermeye değer bulduğunuz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir