İçeriğe geç

Erişilebilir Android Web Sitesi Yayında

Last updated on Pazartesi Mart 14th, 2022

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, büyük emek harcadığımız sitemiz,erisilebilirandroid.com’u sizlere tanıtmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum.

Bu yazımda, benim de kurucularından biri olduğum bir web sitesini tanıtmak istiyorum. Özellikle Android ve erişilebilirliği konusunda hem son kullanıcı, hem de geliştiriciler için yeterli kaynak olmaması, uzun yıllardır benim canımı sıkan bir durumdu. Bu durumdan hareketle, çok uzun zamandır hayalim olan, Erişilebilir Android web sitesini hizmete sunduk. Benimle birlikte, yine uzun yıllardır Android kullanan ve bu konuda söyleyecek bir şeyleri olan ekip arkadaşlarımla birlikte oturup, ne yapabiliriz, nasıl bir sayfa olmalı diye diye aylarca beyin fırtınası yaptık ve sayfamızı sonunda yayınladık.

Erişilebilir Android sitemizde; uygulama ve cihaz incelemeleri, ipuçları, kılavuzlar, Android ve erişilebilirliği ile alakalı en çok sorulan soruların cevapları, Android dünyasında sıklıkla kullanılan terimlerin açıklandığı Android sözlüğü, tamamı editörlerimizce incelenen Erişilebilir Android uygulamaları, geliştiriciler için Android erişilebilirliği rehberleri ve ipuçları gibi çok faydalı içeriklerimiz yer alıyor.

 

Çok kısa sürede hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaşan sitemizin Telegram ve WhatsApp gruplarında da yaklaşık 250 aktif üye yer alıyor.

 

Sitemizin editörlerinin tamamını daha yakından tanımak isterseniz, Bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Loading

Kategori:Benden haberler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir