Skip to content

Twitter söyleşimizi düzenledik!

Last updated on Tuesday June 26th, 2018

Uzun zamandır, en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Twitter konusunda bilgi vermek amacıyla internet üzerinden bir konferans düzenlemeyi planlıyordum. Bu hedefime nihayet 5 Nisan Cumartesi akşamı ulaştım…

Twitter’ı görme engellilere tanıtmak, ek uygulamalar kullanarak hiçbir zorluk çekmeden yapabileceklerini anlatmak düşüncesiyle toplantıya başladık.

Sırasıyla; Twitter’ın doğuş hikayesinden başlayarak, nasıl yol katettiğini, başarı hikayesini, Twitter’da neler yapılabileceğini, Twitter dilinde kullanılan terimleri, Twitter profili oluşturmayı, profili güncellemeyi, trendleri, tweet göndermek ve içerik paylaşmayı elimden geldiğince açıklamaya çalıştım. Ve yine bu konuda gelen her türlü soruyu cevapladım.

Twitter’ın detaylı tanımını yapıp bütün soruları da cevaplandırdıktan sonra ek uygulamalarla Twitter kullanımından bahsettim. Biz görme engellilerin Twitter kullanımını oldukça kolaylaştıran Chicken Nugget‘ı tanıtıp bu uygulama ile ilgili bütün soruları cevaplandırdım.

Son olarak; Twitter’ı ana kaynak gözeterek bir ses arşivi oluşturma projemiz olan Her şeyi kaydet‘ten bahsedip katılımcılardan katkılarını rica ettim.

Bu faydalı toplantımıza katılamayan kişileri düşünerek bir de kayıt hazırladık;

Bu bağlantı‘ya tıklayarak kaydımızı edinebilir ve dinleyebilirsiniz.

Bütün katılımcılara zamanlarını ayırdıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca, toplantı ortamını hazırlayan, bütün konuşmaları kaydedip gerekli düzenlemeleri yapan Salih Eroğul ağabeyime ayrıca teşekkür ediyorum.

Loading

Published inNews from me

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *