Skip to content

Haftanın 7 günü 7 farklı ruh hali

Last updated on Tuesday June 26th, 2018

Merhaba, bu sefer arşivimden bir yazımla karşınızdayım. Yaklaşık 6 yıl önce hazırlamış olduğum Haftanın 7 günü 7 farklı ruh hali yazımda, her yeni günde ruh halimizin nasıl değiştiğini kendi tespitlerimle ele aldım. Keyifli okumalar…

Haftanın 7 günü 7 farklı ruh hali

Bu güne kadar edindiğim tecrübelere göre insanların gün gün ruh halini kendi farkettiklerim kadarıyla paylaşmaya çalışacağım. Bakalım bana katılan veya daha farklı düşünenlerimiz var mı;

Pazartesi

Pazartesi günü, insanların sessiz, gergin, agresif ve sinirli olduğu gündür. Sıkılma ve bezmişlik duygusu çoğumuzda egemendir. Bir şey hakkında konuşurken veya herhangi bir şey isterken dikkatli olmalı, insanların zayıf noktalarına dokunulduğunda beklenenden sert biriyle karşılaşılacağı unutulmamalıdır. Haftanın en uzun günü de yine pazartesidir. Herhangi bir plandan ya da fikirden vazgeçmek ve işi bırakmak gibi olumsuzluklar da genelde bugün karşımıza çıkar.

Salı

Salı günü, iş, aşk ve aile ortamında en üretken günlerden biridir. Ciddi sorunlar eğer salı günü konuşulursa daha rahat ve anlayış çerçevesinde çözüme kavuşabilir. Salı, Herhangi bir konuda çözüme kavuşturamadığınız bir sorunu yeniden masaya yatırmak için bulunmaz bir gündür.

Çarşamba

Hafta ortası olan Çarşamba gününde çoğunlukla yeni şeylerle karşılaşılır, Bazen güzel sürprizler ve hiç hesapta olmayan hadiselerle karşılaşıldığı gibi; bazen de tatsız meselelerle meşgul olunabilir. Çarşamba günü kısaca haftanın en dolu günlerinden birisidir.

Perşembe

Perşembe günü ise yorgunluğun en yüksek derecede hissedildiği gündür; çoğu insanın içinden hiçbir şey yapmak gelmez. Günü güzel geçirmek adına yapılan tekliflerin neredeyse hepsi perşembe günü reddedilir. Bu yüzden, Perşembe günü için plan yaparken dikkatli olmakta fayda var.

Cuma

Mübarek cuma günü, Genelde çoğumuzun plan yaptığı ve önemli kararlar aldığı gündür. Cuma günü yapılan planlarda oluşabilecek aksaklık ve verilen kararlarda yanılgı olasılığı çok düşüktür. Yorgunluk perşembe gününe nazaran biraz daha fazla olsa da, bir sonraki gün cumartesi olduğu için fazla hissedilmez.

Cumartesi

Cumartesi, hafta sonu olduğu için herkesin ayrı sevdiği bir gündür. Yapılacak aktiviteler, geziler, sporlar yemek vb. Bu güne denk getirilirse eğlenceli geçme olasılığı kuvvetlidir. Söylemek istenen şeylerin söylenmesi, bir şeyler istemek, öneride bulunmak ve birkaç değişiklik yapmak için Salı gününde olduğu gibi uygun bir gündür. Her gün gibi cumartesi de 24 saattir ancak, hissedilen çok farklıdır. Cumartesi, sanki haftanın en çabuk geçen günüymüş gibi gelir hepimize.

Pazar

Pazar, İnsanların en fazla duygusal olduğu gündür; bir çoğumuz sevdikleriyle cumartesi gününde olduğu gibi birlikte zaman geçirmek ister. Ancak, önceki günde olduğu gibi bu pek kolay olmaz. Arkadaş ortamı dışında, aile ile zaman geçirmek için pazar günü ideal bir gündür. Yazarlık, çizerlik, müzik yapmak, yemek yapmak vb. Yeteneklerin en fazla üzerine gidilmesi gereken gün de yine Pazar günüdür. Kitap okumak için en ideal gün de bence pazar günü.

Çoğumuz “Ben her gün aynıyım!” deriz ama düşündüğümüz gibi değil. Fikirlerime katılıyor musunuz?

Yorumlarınızı bekliyorum!

Loading

Published inMy personal articles

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *