İçeriğe geç

Emeği geçenler

Websitemi kurduğum ilk günden bu yana; bilgili, heyecanlı, karakterli, yardımsever ve yetenekli kişilerle birlikte çalıştım. Bu sayfayı onlara ayırarak hem kendilerini sizlere tanıtmak; hem de çalışmalarıma katkıda bulunmalarından ötürü teşekkür etmek istiyorum.

Başlarken

Sitemi açmaya ve daha büyük çalışmalara imza atmaya karar verdiğimde Cemil Atay yardımıma yetişti. Birlikte çok çalıştık ve 2 yıldan fazla süreyle aşina olduğunuz arayüzüyle sitem yayındaydı.

Podcast işine gireyim dediğimde

2016 yılının başlarında Podcast işine girmeye karar verdim. Podcast içeriklerinin iTunes dizininde listelenebilmesi ve bir iTunes potcast yayımcı profiline sahip olabilmem için, bir podcast kapak fotoğrafına ihtiyacım vardı. İşte Bu podcast kapağını benim için, yetenekli bir grafik tasarımcısı olan ve web programlama bilgisine de sahip olan Ritzvyas hazırladı.

Bir değişiklik yapmalıyım, ama nasıl.. . dediğimde

2 yıldan fazla zaman geçti ve artık daha yeni bir tasarıma ve düzene geçme vaktim geldi diye düşünürken Manjeet Verma ile tanıştım. Hindistan’da web geliştiriciliği işine gönül vermiş yüzbinlerce insandan sadece biri olan Manjeet, gerçekten çok iyi bir arkadaşım. Bitmek bilmeyen teknoloji sohbetlerimizle, İngilizce öğrenimi konusunda da birbirimize yardımcı oluyoruz.

WordPress’e taşınmam gerektiğini ve bununla birlikte yazılarımı ve içeriklerimi daha kolay yayınlayabileceğimi konuştuk, bir sayfa üzerinde çalıştık ve ne kadar başarılı olabileceğimizi gördük.

Taşınmaya karar verdim ancak profesyonel bir dokunuşa ihtiyacım vardı

Manjeet ile birlikte çok çalıştık ama, Türkçe olacak bir sayfayı, dilimizi bilmediğinden düzenlemesi hem onun için, hem de benim için çok zor olacaktı.

Açtım Firefox’u,başladım WordPress uzmanı aramaya… Onlarca uzmana ayrı ayrı mail gönderdim ancak, içlerinden sadece web ve grafik tasarımcısı olan Ali Çınaroğlu bana dönüş yaptı. Ne istediğimi etraflıca anlattığım halde dönüş yapma zahmetinde bulunmayanlar da, tasarımcılık işinde iş yok, kimse site yaptırmıyor ki… demesinler lütfen.

Neyse Efendim, Ali beyle yazıştık, her konuda anlaştık ve başlamaya karar verdik. Önce şu gördüğünüz temayı alarak başladık, sonrasında da ben kenara çekilip işi ehline bıraktım. Ne demişler:

İş bilenin, kılıç kuşananın.

Ali bey, Teması, eklentisi, yazıları, sayfaları… Hepsini çabucak taptaze bir siteye aktardı. WordPress ile ilgili onlarca basit soruma da sabırla cevap verdi, istediğim bütün değişiklikleri yaptı… Artık yola çıkmaya hazırdım.

Şimdi her şey tıkırında

Artık sadece içerik yazma ve üretme konularına odaklanabilirim. Ama yine bazı konularda yukarıda isimlerini saydığım değerli insanlara tekrar teşekkür edeceğim.

Bu gördüğünüz göz alıcı logo için M Yusuf Girgin‘e

Podcastlerimde duyduğunuz intro için Müzik tutkunu Marc Jungermann‘a

Sitemin İngilizce versiyonunu hazırlamamda yardımcı olan Acele Web‘e

Fikirlerini her zaman hiç çekinmeden söyleyen, ve bir sorun olduğunda hep telefonun diğer ucunda olan dostlarım Cemil Atay Attik Haroon’a ve Manjeet Verma‘ya teşekkürlerimle.