İçeriğe geç

Akıllı Telefon Önerisi İsteyin

Çok klasik olacak ama, akıllı telefonlar artık ayrılmaz bir parçamız haline geldi. Çoğu zaman yapabildikleriyle işimizi kolaylaştıran akıllı telefonlardan, ihtiyacımıza en uygun olanını seçmek de oldukça önemli bir konu.

30’un üzerinde akıllı telefon üreticisi var, ve bu markaların büyük çoğunluğu ülkemizde de faaliyet gösteriyor. Durum böyle olunca onlarca model arasından seçim yapmak zorlaşıyor. Bir telefon kamera özellikleriyle öne çıkarken; diğer bir model ise pil performansıyla ilgi odağı oluyor. Bazı kullanıcılar küçük boyutlu telefonlardan hoşlanırken, bazı kullanıcılar hafızaya önem veriyor.

Uzun zamandan beri sıkı bir GSM Arena takipçisiyim. Çıkan neredeyse her telefonun teknik özelliklerini, ön değerlendirmelerini ve kullanıcı yorumlarını okuduğum gibi; pil, sağlamlık, işlemci/ram performansı, hoparlör testleri gibi videoları da izliyorum.

Aşağıdaki form ile, sizin ya da bir yakınınız için belirlediğiniz kriterlere en uygun akıllı telefonu seçmeniz konusunda size fikir vermeyi hedefliyorum. Bütçeniz, tercihleriniz ve zevkleriniz doğrultusunda uygun bir model önereceğimden emin olabilirsiniz.

Ön Bilgilendirme

 • Formda adınız, soyadınız ve email adresiniz size yanıt gönderilirken kullanılacaktır. email adresiniz, ileriki güncelleme bildirimleri için tarafımca kullanılabilir.
 • Üretici marka seçimi formda zorunlu olarak işaretlenmiştir ancak, birden fazla marka da yazabilirsiniz. Eğer bir marka tercihiniz yoksa yazıyla belirtebilirsiniz (Örn: Farketmez, herhangi.)
 • Görme engelliyseniz, ya da telefon ekranını rahat görebilmek için karşıt renkler özelliğini kullanıyorsanız; aynı şekilde formu görme engelli yahut telefon ekranını rahat görebilmek için karşıt renkler özelliğini kullanan biri için dolduruyorsanız, erişilebilirlik özellikleri sorusunda evet işaretleyin.
 • Telefonunuzu temel görevleri dahilinde kullanacaksanız giriş, temel görevler dışında fotoğraf/video kaydetmek, depolama özelliklerini/bağlantı özelliklerini kullanacaksanız orta, daha ileri düzey bir akıllı telefon kullanıcısıysanız gelişmiş seviyeyi seçin.

Form

  Açıklamalar

  • Doldurduğunuz forma karşılık size önerdiğim marka/model tamamen öneri niteliğindedir. Önerdiğim model ile yaşadığınız teknik sorunlarda kesinlikle sorumluluk tarafıma ait değildir.
  • Seçimlerinizi incelerken, tercihleriniz dahilinde en uygun fiyatlı ve en üstün özelliklerde bir model önermeye gayret edeceğim.
  • Gizlilik ile ilgili sorularınız için alt kısımdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz